Brak optymalizacji projektu wiąże się z poniesieniem wysokich kosztów i otrzymaniem takiego samego lub nawet mniejszego zysku. Podobnie bywa w przypadku korzystania z niestandardowych rozwiązań, przy których konieczne jest stosowanie materiałów sprowadzanych na zamówienie lub poszukiwanie specjalistycznych ekip wykonawczych. Podczas projektowania większej inwestycji trzeba też zwrócić uwagę na możliwość etapowania jej. Podzielenie projektu na kilka kroków bywa lepszą opcją niż realizowanie go od razu w całości.
Kredyt deweloperski przyznawany jest na konkretny cel. Deweloperzy mogą z jego pomocą wybudować, wyremontować lub adaptować nieruchomość przeznaczoną na wynajem lub na sprzedaż. Taki kredyt obejmuje zazwyczaj wysokie kwoty, dlatego deweloper musi spełnić spore wymagania ze strony banku. Sprawdzana jest jego wiarygodność i wypłacalność, musi sporządzić też szczegółowy biznesplan.
W celu pozyskania środków do struktury korporacyjnej dewelopera może zostać włączony jeden strategiczny inwestor lub kilku mniejszych. Najlepszą opcją jest stworzenie dla danego projektu nowej spółki celowej, w której wspólnikami będą deweloper i inwestor lub inwestorzy. W zależności od formy działalności, osoby te mogą zostać np. udziałowcami spółki z ograniczoną odpowiedzialnością czy komandytariuszami w spółce komandytowej.
Tworząc projekt deweloperski należy pamiętać o jego dobrej optymalizacji. W przeciwnym razie koszty mogą przewyższyć zyski.
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowana lub uzyskiwania dostępu do plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o polityce prywatności.
Jestem tutaj, by pomóc Ci podjąć odpowiednie nieruchomościowe decyzje, serdecznie zapraszam Cię do kontaktu ze mną.